Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Olur ? | Webmaster Blog

Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Olur ?

Gecenin bir yarısı sizi aradı ve çok sinir oldunuz veyahut biri aradı küfür etti ama bu kişi rehberinizde kayıtlı değil numaradan isim sorgulama işlemine ihtiyacınız var. Numarayı 2 şekilde öğrenebilirsiniz operatörünüzün ücretli olan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulma ihtimaliniz olduğu gibi hiçbir fiyat ve bilgi vermeksizin bu numaraya kayıtlı kişinin adı ve soyadını bulabilirsiniz.

Telefon Numarasından İsim Bulma İçin Yöntemler :

–> İlk olarak numaranın hangi operatöre ait olduğunu öğrenmemiz.Kullanacağımız site ( https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima )

operatör

Evet işte öğrendik numara VODAFONE. Şimdi Ücretli ve basit olarak bir yol var ilk olarak bu yoldan başlayalım.

Telefon numarası AVEA ait ise;

Numarayı başında 0 olmadan yazarak 11855’e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. İşlemin ücreti mesaj başına 1.25 liradır. Aynı zamanda tüm telefon operatörlerinden ( sabit hatlar da dahil ) 11855’i arayarak da numara sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin dakika ücreti ise 1.25 TL’dir.

Telefon numarası TURKCELL ait ise;

Numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir. *Mesaj başına 1.49 TL ile ücretlendirileceksiniz. Aynı zamanda 11832’yi arayarak dakika başına 1.25 TL ile ücretlendirilerek de numara kime ait öğrenebilirsiniz.

Telefon numarası VODAFONE ait ise;

Evet benim bulacağım telefon numarası VODAFONE şu adımları takip ediyoruz.Başında sıfır olmadan yazarak 7048’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin mesaj başı ücreti 1.25 TL’dir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın sahibini dakikası 1.25 TL’ye ücretlendirilerek öğrenme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Evet burası ücretli kısımdı fakat ücretsiz kısımıda size anlatıcağım kesin olarak bulabiliriz demiyorum ama %90 oranında bulabiliriz.Ücretsiz bi şekilde bulacağız anlatıma geçeyim.

Facebook kullanarak öğrenme;

Facebook sitesine giriyoruz,şifremi unuttum kısmına girip telefon numarasını yazıyoruz.Ve kim olduğu kayıtlı ise karşımıza çıkacaktır.

facebook – Numaradan İsim Sorgulama Yöntemi

Gördüğünüz gibi çıktı hesap diğer yöntemlere geçelim.

Whatsapp kullanarak öğrenme;

Rehberimize girip numarayı kaydediyoruz.Whatsapp’a girip mesaj seçme kısmına girdiğimiz zaman numarasını bulmak istediğimiz kişinin profiline giriyoruz orda herkese gizli değil ise fotoğrafı olucaktır veya ismi yazabilir.

Site kullanarak;

Elimde şuanda çalışan 1 adet site var ( https://www.truecaller.com/ ) bu siteye girerek yukaridaki search kısmına numarayı yazıyoruz.

Yöntemler geçtikçe elimize konuyu güncellenicektir.

# UYGULAMALAR #

—>TürkCaller
https://play.google.com/store/apps/d…orgulama&hl=tr

Harika bir arayan kimliği tanımlama uygulamasıdır. Ücretsiz olarak rahatsız edici aramaları ve dolandırıcıları tespit etmenizi sağlar. 

Rehberinizde kayıtlı olmasa da numaranın kime ait olduğunu telefonunuz çalarken görebilirsiniz. Kayıtlı olmayan bir numara aradığında bu numara kimin diye düşünmenize gerek yok. Bu uygulama ile bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Reklam ve telefon dolandırıcılığı amacıyla arayanı saniyeler içinde sizin için otomatik olarak engeller ve size bildirir!

Arama sırasında karşınızdakinin kim olduğunu gerçek zamanlı olarak tespit eder. Artık arayan numaraların kime ait olduğunu merak etmeye veya bilinmeyen numaraları reddetmeye son!

Arayan numarayla ilgili yorum yapabilir ya da daha önce yapılmış yorumları okuyarak hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BAŞLICA ÖZELLİKLER 
○ SORGULAMA: Türkiye’nin en büyük numara veritabanında isimden ve numaradan sorgulama yapabilirsiniz.
○ SPAM VE DOLANDIRICILIK KORUMASI: Arayan dolandırıcı veya spam olarak bildirilmişse arama otomatik sonlandırılır. 
○ SMS SPAM KORUMASI: Gelen SMS’in kim tarafından gönderildiğini anında görebilirsiniz. 
○ Kopyala: Herhangi bir yerde numarayı seç ve kopyala, otomatik olarak kime ait olduğunu görebileceksin! 
○ İstenmeyen aramalardan kurtul – İstenmeyen arayanları ve dolandırıcıları tespit edin ve önceden öğrenin
○ Rehberinizde olmasa bile arayan kişiyi sizi aradığında kim olduğunu anında öğrenin
○ Telefonla pazarlama yapanlar ve dolandırıcılık gibi istenmeyen aramaları tespit edin

BİLGİLENDİRME: 4G ve 4.5G etkin olan cihazlar, çağrı geldiğinde internet bağlantısı kesmekte ve çağrı yanıtlandığında tekrar internete bağlanmaktadır. Bu sebeple arayan tanımlama özelliğimizin geç çalıştığını/çalışmadığını düşünebilirsiniz. Sorunu yaşamamanız için 3G kullanmanızı öneriyoruz. 

Numaradan isim sorgulama konum burda son buluyor. Ücretsiz Netflix Kullanmak İçin Şu Konuma Bakabilirsiniz ; https://kutluhancorut.com.tr/netflix-modlu-apk-indir-sinirsiz-ve-ucretsiz-netflix/

Numaradan İsim Sorgulama Uygulaması

6 thoughts on “Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Olur ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *