İnstagram Silinen Verileri Görme ve İndirme | Webmaster Blog

İnstagram Silinen Verileri Görme ve İndirme

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki Sosyal Medya üzerinde silinen mesajlar, storyler yada fotoğraflara erişmek teknolojinin gelişimiyle beraber zorlaştı ama merak etmeyin ben size instagram verileri indirme konusunu en basit ve detaylı bir şekilde anlatacağım ama peki neden ? Güvenlik manasında eskiden Facebook üzerinden gitmek gerekirse arşiv dosyaları tek tıkla indirilebiliyordu ve hesap çalımlarında kişinin özel arşivinde ki tüm eskiye dair fotoğraf mesaj hatta arama yerinde bugüne kadar ki aramaları bu büyük bir sorun yaratıyordu fakat şuanda Facebook üzerinde artık mail yoluyla arşiv isteyen kişiye ulaştırılıyor ve bu belirli bir gün içerisinde güvenlik sebebiyle kullanılmaz hale geliyor yani güvenlik git gide artarken teknoloji ilerlerken artık kendi bilgilerimize bile zor erişiyoruz denebilir . İnstagram da ise ” Verileri indir ” diyerek bu arşive detaylı bir çok bilgiye ulaşabileceğiz biraz daha ayrıntılı ve detaylı bir anlatım olması için basamak basamak gideceğiz isterseniz başlayalım .


1-) İnstagram Verileri İndirme

Bilgisayar
Kod:

İnstagram Profil < Ayarlar < Gizlilik ve Güvenlik < Veri İndirme < İndirme talep et

Telefon

Kod:

Ayarlar <  Güvenlik < Verileri indir
indir

Yukarıda ki bilgisayar şekli farkları yoktur sadece veri indirirken izlenen yollar değişiklik gösterecektir yukarıda belirtildiği gibi burada veriler sizin girmiş olduğunuz maile gidecektir bu toplam 3-4 iş günü dense de en geç 1 saat içerisinde mailinizde olacaktır giden mailde size bir link verilecektir ve linke tıkladığınızda ( veri 1 , veri 2 , veri 3 , veri 4 ) tabi sayısı biraz hesaptaki etkinliğe bağlıdır buradan sırayla indirerek dosyaları çıkartacağız .

2-) Erişim

erişim

Dosyalar hesap ismi ve yanında ki numarasıyla inecektir bilgisayara peki bunlara nasıl erişeceğiz nasıl açılmalı ve dosyaların ne anlama geldiğini bilelim şimdi isterseniz resimlerle bunları belgeleyelim .

jsonlar

En karışık kısım burası bu dosyalar yazdığı gibi yorumlar beğeniler ayarlar mesajlar silinen silinmeyen eski tüm her şey var burada nasıl açacağımıza gelelim .

format

Link :https://jsonformatter.org/

Dosyaları burada ” txt ” olarak çalıştırcaz ve bize çıkan kodlarda eski konuşmalar çıkacak bunu burada nasıl yapacağız yukarıda ki fotoda ki Load Dataya tıklıyoruz .

load data
json yükle

Sonrasında ” browse ” dediğimiz de açılacak olan ekrandan yorumlara ulaşmak istiyorsak yorumlara eski beğeni geçmişi ise beğeni tüm eski yorumlar ise eski yorumları seçicez dosyalardan mesla örnek olarak mesajları seçeceğiz diyelim .

json seç

” messages.json ” bu dosyayı aşamalardan sonra seçtiğimiz de yukarıda ki vermiş olduğum ekran da 

json ayar

Şimdi artık mesajlar orada yükleniyor biraz uzun sürebilir sol tarafta karışık çıkacaktır mesajların hepsi 
düzenli bir şekilde saati , yılı , gönderici alıcının gözüktüğü yorumlar verdiğim resmin sağ tarafından düzenli çıkacaktır bu yöntemi kullanma sebebimiz zaten txti düzenlemek ti bu site sayesinde düzenliyoruz ve sadece mesaj değil tüm dosyaları buradan düzenleyebilirsiniz ve erişebilirsiniz .

3 – ) DİREK ERİŞİM ( FOTO , HİKAYE , DM ( FOTO ) , Videolar 

direk erişim

Tıkladığınız an burada fotolar çıkacaktır yıl isimleri olacaktır yılına ve ayına göre dosyalar arşivlenmiş olacaktır. Aynı şekilde hikayeler ve videolar da burası kolay erişim için özel bir şey yapmamıza gerek yok. 

Verilerin dosya sayısı veya inme süresi hesaba göre değişiklik gösterecektir. instagram verileri indirme konumumuz burada sonlanıyor.

4- İnstagram Verileri İndirme

İnstagram verileri kopyalama konusunda bilmek istediklerinizi anlatmaya çalıştım. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda belirtseniz yeter. Her türlü konuda sizlere yardımcı olmaya çalışırım iyi günler dilerim arkadaşlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *